еМагазин

Tag : Бамби

Балкан

„Кока-Кола“ ја купува српската компанија „Бамби“ за 260 милиони евра

Редакција
„Кока-Кола“ започна процес на преземање на српската кондиторска компанија „Бамби“ од фондот „Мид Еуропа Партнерс“, во вредност од 260 милиони евра. Како што се наведува...
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Бамби на гости кај семејство во Белица

Редакција
Срнче, наречено Бамби, слободно и без никаков страв се шета по домот на семејство од кичевското село Белица. Оваа не е негова прва посета на семејството....