еМагазин

Tag : банда

Локално ТОП СТОРИИ

„Филм“ во Влае: Банда маскирани лица вооружени со автомати ограби казино

Редакција
Петмина маскирани и вооружени разбојници со автоматски пушки ограбиле казино на „Адмирал“, на булевар „Партизански одреди“ во Порта Влае. Разбојниците ги одзеле парите од дневниот...
Локално

(Видео) МВР откри 14-члена банда која со помош на полицајци криумчареле мигранти

Никола Осило
МВР спроведе координирана операција со цел расчистување на кривични дела кои се однесуваат на организирање на група за вршење на кривични дела криумчарење мигранти кои...
Локално

МВР откри осумчлена банда млади разбојници

Никола Осило
СВР Штип расветли пет кривични дела извршени во периодот од 15.01.-19.01.2019 година на подрачјето на ПС Штип од кои три „тешка кражба на дрзок начин“,...
Локално

(Фото) Разбиена група на дилери и запленета дрога помеѓу кои и лице кое се барало со потерница

Редакција
Ноќеска (02.10.) во рамки на засилените активности на Министерството за внатрешни работи во борба против недозволената трговија со дрога приведени се шест лица и запленети...
Локално

МВР уапси италијанско-македонска банда за вооружен грабеж на менувачница во Тетово

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Тетово по преземени мерки го расчисти разбојништвото кое вчера (18.09.) околу 09 часот беше извршено во менувачницата, односно агенцијата за трансфер...