еМагазин

Tag : Бардовци

Локално

Жена нападнала полицаец кој помагал да се спроведе во болницата Бардовци

Редакција
На 30.01.2020 околу 21.00 часот на ул.„Ѓурчин Кокале“во скопската населба Ѓорче Петров, при давање асистенција на Итна медицинска помош за носење на женско лице во...
Локално

Спасовски: Нападот врз Борис Мутков – Фантом пресметка на криминални групи

Редакција
Во врска со инцидeнтот со Борис Мутков, познат како Фантом, кон кој било пукано вчера со автоматско оружје додека се возел со својот автомобил „мерцедес“...
Локално

Детали од МВР: Приведено едно лице за „филмското“ пукање во „Мерцедес“ кај Бардовци

Редакција
На 24.12.2019 околу 00.00 часот примена е пријава дека на влез во с.Бардовци било пукано кон Б. М.(40), кој се движел со возило „мерцедес“, информира МВР....
Локално

Исчезна жена од Психијатарската болница Бардовци

Никола Осило
На 22.08.2019 во 13.50 часот во Полициската станица Карпош, Ј.А.(22) од Крива Паланка пријавил дека од Психијатриската болница Бардовци се оддалечила неговата мајка В.В.(49), информира...
Локално

Девојче од село Бардовци се удавило во семеен базен

Редакција
Осумгодишно девојче од скопското село Бардовци доцна синоќа се удавило во базен од семејната куќа. Како што соопшти МВР, несреќата се случила околу 21:15 часот...
Локално

Пациент во Бардовци нападна болничар

Никола Осило
На 24.12.2018 година околу 18,30 часот било пријавено дека во Психијатриската Болница Бардовци Б.Ш. кој бил пациент во болницата физички го нападнал болничарот С.Д.(38) од...