еМагазин

Tag : барселона

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Војна на улиците на Барселона

Никола Осило
Мирните протести во Барселона против драконските затворски казни за каталонските лидери кои бараат осамостојување на Каталонија во изминативе денови на моменти преоѓаат во вистинска војна...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Добивме датум за финалее“: Твитер реакции за победата на Вардар

Редакција
Македонскиот ракометен клуб Вардар ја победи Барселона во Келн и влезе во финале на Лига шампиони. Победата на Вардар стана главна вест на социјалните мрежи,...
Спорт ТОП СТОРИИ

БРАВО: Вардар ја победи Барселона и влезе во финале на Лига на шампиони

Редакција
Македонскиот ракометен клуб Вардар ја победи Барселона во Келн и влезе во финале на Лига шампиони. Во првото полувреме Барселона водеше со пет гола разлика,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(ВИДЕО) Редици за македонскиот документарец „Медена земја“ во Барселона

Редакција
Македонскиот документарец „Медена земја„ предизвикува големо внимание каде и да биде прикажан. Викендов имаше негова промоција на фестивалот за документарни филмови во Барселона, Шпанија, а...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Додека власта се дума, Виз ер суспендира летови до Барселона и од Охрид до Лондон

Редакција
Дека нискобуџетната компанија Виз ер од 26 октомври ги суспендира летовите од Скопје до Барселона, како што објави еМагазин, потврдува и најпознатиот регионален портал за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Виз ер ќе лета од Скопје до Барселона до 26 октомври

Редакција
Доколку сакате да купите карта за лет на Виз ер од Скопје до Барселона во ноември или декември, нема да можете да го направите тоа....