еМагазин

Tag : бебе

Македонија

Гркинка се обидела од Македонија во Грција да го внесе нејзиното бебе скриено во торба

Редакција
За да избегне затворска казна за кражба, 30-годишна Гркинка побегнала во Македонија, каде што се породила, а во понеделникот се обидела на преминот Евзони на...
Локално

Шестмесечно бебе починало во Штип

Редакција
Починато шестмесечно женско бебе од Штип, вчера во 10 часот било донесено од страна на таткото Џ.О. во штипската Клинчка болница. Како што соопшти МВР,...