еМагазин

Tag : Бедредин Ибраими

Македонија

Ибраими: Нема да бегам, тука сум роден, тука живеам и тука ќе умрам

Редакција
Поранешниот член на ДИК, Бедредин Ибраими, кој доби највисока затворска казна за случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Титаник 2„ од од четири години и шест месеци...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими одат во притвор

Редакција
Судијата Огнен Ставрев го прифати барањето на обвинителката на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Фатиме Фетаи за притвор на осудените за случајот “Титаник 2“, поранешниот прв...
Македонија

Одложено судењето за „Титаник 2“, обвинетиот Бедредин Ибраими сметал дека расправата била закажана за 8 февруари

Редакција
Судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник 2“ е одложено затоа што обвинетиот Бедредин Ибраими не дојде на денешното рочиште, бидејќи...
Македонија

„Писмото е од тој што е потпишан“, одговори Мијалков на прашањето кој го напишал писмото што му го прати на Мицкоски

Редакција
Обвинетиот Бедредин Ибраими во случајот „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство денеска предложи нови докази во негова одбрана кои се однесуваат на исказите кои ги...