еМагазин

Tag : бегство

Македонија

Заев: Треба да се утврди дали Груевски е надвор од државата за да се знае дали е во бегство или не

Редакција
Не знаеме дали се работи за бегство или не. Треба да го утврдиме тоа, да констатираме дека Груевски е надвор од државата, рече денеска премиерот...
Македонија ТОП СТОРИИ

За Спасовски судиите се одговорни зошто Груевски е во бегство

Никола Осило
Поранешниот премиер Никола Груевски, за кого е издадена национална потерница за отслужување двегодишна затворска казна за случајот „Тенк“, вчера бил баран во неговиот дом, а...