еМагазин

Tag : Бекир Асани

Македонија

Сменет Бекир Асани: Изет Меџети нов претседател на огранокот на ДУИ во скопски Чаир

Редакција
Поранешниот градоначалник на скопската општина Чаир, Изет Меџети е новиот претседател на огранокот на владејачката партија ДУИ во оваа општина. Тој доаѓа на местото на...
Македонија

А1он: „Пајакот“ нема кривично да одговара за нападот на полицајката

Редакција
Обвинителството нема да го гони функционерот на ДУИ, Бекир Асани, кој пред една година ја нападна полицајката Јасмина Јаначкова, која заедно со пајак-службата се обидела...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Во земјата во која полицајки „се удираат“ од пајак: Не чистете отпушоци, може да ве уапсат

Никола Осило
Ќе ја приведеа ли полицајците актерката Ирена Ристиќ доколку знаеја дека таа самоиницијативно спроведува акција за чистење на државата, во која пред извесен период на...