еМагазин

Tag : Бектеши

Македонија

Антикорупциска нема да постапува за вработувањето на шурнајката на министерот Бектеши

Редакција
Од Државната комисија за спречување на корупцијата денеска информираа дека немаат надлежност да постапуваат по вработувањето на шурнајката на министерот за економија Крешник Бектеши, во...
Македонија

(Фото) За кого носеше цвеќе министерот Бектеши на дочекот на Ципрас на скопскиот аеродром

Редакција
Министерот за економија Крешник Бектеши беше дел од владината делегација која го пречека грчкиот премиер Алексис Ципрас на скопскиот аеродром. Тој дојде со цвеќе, кое...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Милошоски и Ременски, министрите Бектеши и Фазлиу: Кој се е на новата листа на Антикорупциска за непотизам

Редакција
Државната комисија за спречување корупција или позната во јавноста како Антикорупоциска комисија, отвори 42 нови предмети за сомневање за непотизам и судир на интереси за...
Бизнис

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска почна прес-конференција на албански јазик

Никола Осило
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска прес-конференцијата ја почна на албански јазик и на новинарско прашање потенцира дека од денеска и албанскиот јазик е официјален....
Бизнис

Поради голем интерес: Објавен втор повик за субвенции за печки на пелети

Никола Осило
Министерството за економија објави нов, втор оглас за доделување субвенции за печки на пелети. Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека новиот оглас е објавен...