еМагазин

Tag : бектежи

Македонија ТОП СТОРИИ

Прекршочна за непотизам за министерот Бектеши за вработување на сестра му во МЕПСО

Редакција
По анализата на 18-те случаи за непотизам при вработување од страна на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната седница беше соопштено дека...