еМагазин

Tag : Бела ноќ

Локално

Бесплатен јавен превоз по повод манифестацијата „Бела ноќ“

Никола Осило
По повод манифестацијата „Бела ноќ“, граѓаните ќе можат да го користат јавниот превоз бесплатно, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие- ЈСП. Бесплатниот превоз, како што појснуваат...
Локално

Изменет сообраќаен режим за време на „Бела ноќ“

Никола Осило
На 05.10.2019 (сабота) со почеток од 19.00 часот, во организација на ЈУ Универзална сала Скопје, ќе се одржи традиционалната манифестација „Бела ноќ“, на платото пред...
Забава

(Програма) В сабота 15. „Бела ноќ“ во Скопје

Редакција
Концерти, изложби, кино, театарски претстави, 3Д видео мапинг и уште многу други културни содржини ќе бидат дел од 15. јубилејна „Бела ноќ“ во Скопје што...
Локално

Бесплатен јавен превоз за „Бела ноќ“

Редакција
По повод манифестацијата „Бела ноќ“, користењето на јавниот превоз ќе биде бесплатeн на сите линии кои сообраќаат кон центарот на градот, информираат од ЈСП. „Бесплатниот...