еМагазин

Tag : Белата палата

Македонија ТОП СТОРИИ

„Белата палата“ на продажба: Со колкав имот располага ВМРО-ДПМНЕ?

Никола Осило
Има ли финансиски проблеми најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ е главното прашање што го поставува јавноста и партиското членство, а по објавата на лидерот на партијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Белата палата“ под хипотека: Може ли Комерцијална банка да стане нов сопственик на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?

Никола Осило
Не стивнуваат реакциите по објавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека се размислува за продажба или изнајмување на седиштето на партијата во центарот на...
Македонија

Мицкоски: На продажба „Белата палата“ на ВМРО-ДПМНЕ

Никола Осило
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за интернет порталот МКД.МК вели дека ако има добра понуда објектот на седиштето на партијата, познат како Белата...