еМагазин

Tag : Беличанец

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

„Најдобрата“: Калиопи, Џамбазов, Зафирчев, Петрушевска… се простуваат од актерката Беличанец

Редакција
Колегите на починатата актерка Билјана Беличанец и личности од македонската естрада се простуваат од нејзе на социјалните мрежи. Пораки на Фејсбук објавија актерите Васил Зафирчев,...
Македонија

Детали од Обвинителството за смртта на актерката Беличанец

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи и со лекари по судска медицина синоќа изврши...