еМагазин

Tag : Бергамо

Спорт ТОП СТОРИИ

40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот меч Аталанта – Валенција во февруари заразени со коронавирусот

Редакција
Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Потресни снимки од болница во Бергамо, укажуваат колку сериозно треба да се сфати кризата со коронавирусот

Редакција
Колку сериозно треба да сфати кризата со коронавирусот, покажува и репортажа на телевизијата Скај њуз од болница во Бергамо, Италија, која моментално е најпогодената земја...