еМагазин

Tag : Берлински ѕид

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Три децении од падот на Берлинскиот, Европа „крева“ нови ѕидови

Никола Осило
На денешен ден пред 30 години светот беше воодушевен од уривањето на Берлинскиот ѕид, кој беше изграден во 1961 година од комунистичкиот режим на Источна Германија...
Ретро

(Видео) Се одбележуваат три децении: Како изгледаше падот на Берлинскиот ѕид

Никола Осило
Денес изминуваат 30 години од падот на Берлинскиот ѕид, кој беше изграден во 1961. година од комунистичкиот режим на Источна Германија за да се оддели...