еМагазин

Tag : Бернс

Македонија

Американската амбасадорка Бернс: Усвојувањето на законот за ЈО ќе испрати позитивен сигнал, ревидирањето на Преспа носи ризик

Редакција
Американската амбасадорка Кејт Бернс ги повика партиските лидери да најдат компромис за Законот за јавното обвинитество и да овозможат да биде усвоен пред распуштањето на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Амбасадорката на САД, Кејт Бернс порача дека остануваат многу предизвици, но дека земјата е на пат што ветува

Редакција
Американската амбасадорка во земјава, Кејт Бернс во своето прво празнично обраќање истакнува дека земјава минатата година ја завршила подготвена да ја реализира долгогодишната аспирација да...
Македонија

Амбасадорката на САД се огласи за „Рекет“: За сериозни обвиненија е потребен сериозен одговор

Никола Осило
Сега е време Северна Македонија да покаже заложба за придржување кон владеењето на правото, порача вчера американската амбасадорка Кејт Бернс во статус на Твитер, споделувајќи...