еМагазин

Tag : Бесир Алили

Спорт

Владата одлучи: На „Вардар“ 30 милиони денари, а на Бесир Алили милион денари за европските титули

Никола Осило
Владата денеска донесе одлука да му додели 30 милиони денари на Ракометниот клуб „Вардар“ за освоената титула Европски шампион во ракомет, како и одлука да...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Шилегов ќе предложи до Советот на Град Скопје да му се додели парична награда на шампионот Алили

Редакција
Градоначалникот Петре Шилегов и заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи, денеска, во просториите на Град Скопје го пречекаа европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили....
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледаше пречекот на европскиот шампион Бесир Алили на плоштадот Скендербег

Редакција
Општина Чаир и боречкиот клуб „Лирија“ вчера на Плоштадот Скендербег организираа свечен пречек на европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили. Алили се сретна...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Oпштина Чаир и БК “Лирија“ денеска организираат свечен пречек за европскиот шампион Бесир Алили

Редакција
Општина Чаир и боречкиот клуб „Лирија“ денеска организираат свечен пречек на европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили. „Ве покануваме денес во 18 часот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Идниот Трстена, малиот Бесир Алили ги разнежни твитерџиите: „Твојот успех е и наш успех!„

Редакција
Македонскиот борач Бесир Алили стана европски шампион во категоријата слободен стил до 48 килограми, на континенталниот шампионат во Фиренца за учесници до 17 години. Алили...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Aлили стана европски шампион во борење и ја израдува Македонија

Редакција
Македонскиот борач Бесир Алили стана европски шампион во категоријата слободен стил до 48 килограми, на континенталниот шампионат во Фиренца за учесници до 17 години. Тој...