еМагазин

Tag : Бетон Штип

Бизнис

„Балкан груп констракшн“ и „Орка Холдинг“ меѓу најголемите доверители во „Бетон Штип“

Редакција
Собранието на доверители на градежната компанија „Бетон Штип“, кое денеска требаше да се одржи во Основен суд-Штип е одложено за 26 месецов. На ова собрание...
Бизнис

„Тепачка“ за наплата на побарувања од стечајот во „Бетон Штип“: Парите си ги бараат 577 доверители

Редакција
Утврдени се побарувањата на доверителите на градежната компанија „Бетон Штип“. Стечајниот управник за овој поранешен градежен гигант прифатил побарувања од доверители во висина од 936...
Бизнис

Македонската берза ги исклучи од котација акциите на „Бетон Штип“

Никола Осило
Одборот на директори на Македонската берза на седницата одржана на 11.07.2019 година донесе одлука за исклучување од котација на акциите издадени од „Бетон АД Штип“,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Стечај му се заканува на „Бетон-Штип“

Никола Осило
Градежно трговско друштво „Бетон-Штип“ има примено решение на Основен суд Штип со кое се поведува претходна постапка за утврдување на причините за отворање на стечајна...
Бизнис

„Бетон-Штип“ во загуба од 14,4 милиони денари

Никола Осило
ГТД  „Бетон-Штип“ а.д. Штип во периодот од  01.01.2019 година до 31.03.2019 година оствари негативен финансиски резултат загуба во износ од 14.469.000 денари искажана во неревидираниот...
Бизнис

„Бетон-Штип“ во загуба од 53,6 милиони денари

Никола Осило
ГТД „Бетон-Штип“ во периодот од 01.01.2018 година до 31.12.2018 година оствари негативен финансиски резултат загуба во износ од 53.688.000 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза....
Бизнис

Во блок-трансакција продадени акции од „Бетон Штип“ за 8,1 милиони денари

Никола Осило
Во блок- трансакција вредна 8,1 милиони денари денеска на Македонската берза беа продадени 4.298 акции од „Бетон Штип“. Акциите се продадоа по цена од 1.886...
Бизнис

„Бетон-Штип“ во загуба од 95 милиони денари

Никола Осило
ГТД  „Бетон-Штип“ а.д. Штип во периодот од  01.01.2018 година до 31.12.2018 година оствари негативен финансиски резултат – загуба во износ од 95.174.000 денари искажана во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Дејан Панделески си даде оставка од местото претседател на Одборот на директори на Бетон-Штип

Никола Осило
Дејан Панделески се отповикува од местото неизвршен член – претседател на Одборот на директори на градежно-трговското друштво Бетон Штип, соопшти компанијата преку Македонската берза. Отповикувањето...
Бизнис

Извршители влегоа во Бетон Штип

Редакција
Извршители влегоа во Бетон Штип, една од компаниите опфатена во предметот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство, дознава Телевизија 24. Извршувањето е по налог на една...