еМагазин

Tag : бетон

Бизнис

Скопски „Бетон“ за три месеци оствари добивка од 2,5 милиони денари

Никола Осило
Во период од 01.01.2019 година до 31.03.2019 година ДГ Бетон АД Скопје оствари позитивен финансиски резултат на износ од  2.525.756 денари, соопшти компанијата преку Македонската...
Бизнис

„Бетон“ оствари добивка од 27 милиони денари

Никола Осило
„Бетон“ АД Скопје во текот на минатата година оствари консолидирана нето добивка во вкупен износ од  27.087.463 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза. „Остварените консолидирани...
Бизнис

Скопски Бетон лани со добивка

Редакција
Бетон АД Скопје лани остварил нето добивка од 30.870.549 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза. Во овој период приходите изнесуваат 2.258.730.127 денари и во споредба...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Оградата околу Владата е отстранета само однапред

Редакција
Отстранувањето на железната ограда околу Владата предизвика лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи. За дел, одлуката на Владата беше дефокусирање од реалните...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Лесно е да бутнеш ограда. Оди уапси го Грујо“: Твитер за демонтирањето на оградата околу Владата

Редакција
Бројни реакции по социјалните мрежи за денешното отстранување на железната ограда околу Владата. Оградата беше отстранета, но бетонски столбови останаа. Ви пренесуваме дел од реакциите...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Се отстранува железната ограда околу Владата

Редакција
Започна отстранување на железната ограда околу Владата. Одлуката за остранување на оградата беше донесена пред неколку дена, а од Владата информираа дека за сега бетонските...
Бизнис

Раскинат договорот со „Бетон“ – Штип, Грците сами ќе ја градат штипската болница

Редакција
Грчки „Интеркат“ кој го доби тендерот за изградба на новата Клиничка болница во Штип, еднострано го ракинал договорот со „Бетон“ – Штип, откако со месеци...
Македонија

Канческа Милевска на суд: Ново рочиште за случајот „Тендери“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска е закажано ново рочиште за случајот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Тендери“ се наоѓа во доказна постапка....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Штипски Бетон во загуба

Редакција
Бетон АД Штип во првите девет месеци од годинава има загуба од 14, 8 милиони денари, покажува консолидираниот биланс на успехот, соопшти компанијата преку Македонската...
Бизнис

Скопски Бетон со нето добивка од 11,9 милиони денари

Редакција
Бетон АД Скопје преку Македонската берза соопшти дека заклучно со септември 2018 година, во консолидираниот биланс на успех е искажана консолидирана нето добивка во вкупен...