еМагазин

Tag : бетон

Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага „Базни станици“ на СЈО: Наместо „Т-мобиле, да ги гради базните станици, Луковски му ги дал на „Бетон“

Редакција
Една од новите истраги на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е наречена „Базни станици“, а во неа е осмоничен Жарко Луковски, поранешен главен извршен директор на Т-мобиле...
Македонија

Презафатените адвокати повторно го одложија „Тендери“, овојпат за 17 октомври

Редакција
Предметот „Тендери“ на СЈО се одлага за 17 октомври поради барање на адвокатите на одбраната кои се ангажирани на судење во притворскиот предмет на ОЈО...
Македонија

Канческа Милевска на суд: Нови рочишта за „Тендери“ и „Тарифа“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжат судењата за предметите „Тендери“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство. На судењето за „Тендери“, каде првообвинета...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Штипски Бетон во загуба

Редакција
Бетон АД Штип во првите шест месеци од годината има загуба од 48.415 илјади денари покажува консолидираниот Биланс на успех на компанијата, објавен преку Македонската...