еМагазин

Tag : Би-би-си

Техно ТОП СТОРИИ

(Видео) Како безбедно да го исчистите смартфонот од евентуално присуство на корона вирусот?

Редакција
Научниците веќе докажаа дека корона вирусот може подолго време да преживее на површината на различни предмети меѓу кои и на мобилните телефонски апарати односно смартфоните....
Македонија

Ратификацијата на Преспанскиот договор во Грција одекна во светските медиуми

Никола Осило
„Би-би-си“, „Си-ен-ен“ и повеќе дурги водечки медиумски куќи во светот по ратификацијата на Преспанскиот договор во Грција објавија опширни анализи за долгогодишнио спор меѓу двете...