еМагазин

Tag : Биг Мајк

Бизнис

Биг Мајк објави видео од средбите со Зоран Заев, Венко Филипче, Хари Костов…

Редакција
Американскиот претприемач, кој произведува марихуана за медицинска, но и за рекретативна употреба, познат како Биг мајк, уште е под импресии од неодамнешната посета на Македонија,...
Македонија

Заев вели дека средбата со Биг Мајк била во интерес на државата

Редакција
Премиерот Зоран Заев, кој неодамна имаше средба со американскиот претприемач, кој се занимава со производство на марихуана за медицинска и рекретативна употреба, познат како Биг...
Македонија

Зеколи: Заев, не паламуди, туку објасни дали со Биг Мајк се имаш сретнато како премиер или како приватен директор на марихуана-трејд

Редакција
Не стивнуваат реакциите во јавноста по средбата на премиерот Зоран Заев, со американскиот бизнисмен, кој произведува марихуана за медицинска и рекреативна намена, познат како Биг...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Биг Мајк по средбата со Заев и посетата на Македонија најавува дека за 2-3 години ќе станеме суперсила во бизисот со канабис

Редакција
Американскиот претприемач за производство на марихуана за медицинска и рекреативна употреба, Мајкл Штрауметис или Биг Мајк, кој пак самиот се нарекува „Марихуана Дон“, со неговиот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Инстаграм кралот на марихуаната Биг Мајк се сретна со Заев, Филипче и Богдановиќ

Редакција
Благодарение на фотографиите кои ги објави на својот Инстаграм профил, јавноста дозна дека во Македонија деновиве престојувал американскиот претприемач Мајкл Штрауметис или Биг Мајк, кралот...