еМагазин

Tag : Билјана Беличанец – Алексиќ

ЖИВОТ

Комеморација за Беличанец во Драмски театар

Редакција
Денеска во 10 часот во Драмски театар ќе се одржи комеморација по повод смртта на актерката Билјана Беличанец. „Огромна празнина останува во Драмски. Нашата Билјана...
ЖИВОТ

Сочувство од Иванов: Со неверување и длабока тага ја примив веста за трагичната смрт на нашата драга Беличанец

Редакција
Претседателот Ѓорге Иванов упати сочувство до семејството на актерката Билјана Беличанец по повод нејзината трагична смрт. – Со неверување и длабока тага ја примив веста за...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од Туфи до Хурем: Која беше Билјана Беличанец

Редакција
еМагазин Ве потсетува на важни детали од професионалниот и приватниот живот на актерката Билјана Беличанец (45), која викендов беше пронајдена мртва, а од полицијата соопштија дека се работи...