еМагазин

Tag : Билјана Беличанец

ЖИВОТ

Груевски за Беличанец: Тешко ги примаше неправдите, но се трудеше да не го покаже тоа

Редакција
По повод смртта на актерката и поранешна градоначалничка, Билјана Беличанец се огласи и поранешниот премиер, сега бегалец, Никола Груевски на неговиот фејсбук-профил. „Билјана Беличанец ја...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Почивај во мир Туфи. Спиј мирно Билјана“: Реакции на Твитер за смртта на актерката Беличанец

Редакција
Смртта на актерката Билјана Беличанец, предизвика лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи. Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер: Почивај во мир...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Актерката Билјана Беличанец, мајка на две деца, мртва ја пронашол нејзиниот сопруг

Редакција
Министерството за внатрешни работи (МВР) соопшти дека полицијата синоќа околу 22:30 часот добила пријава за смртта на актерката и поранешна градоначалничка на скопската Општина Кисела вода,...
ЖИВОТ

Актерката и поранешна градоначалничка Билјана Беличанец пронајдена мртва

Редакција
Од МВР потврдија дека актерката и поранешна градоначалничка на скопска Општина Кисела Водa, Билјана Беличанец (45) синоќа е пронајдена мртва. Порталот Сакам да кажам, неофицијално објави...