еМагазин

Tag : Бишев

Бизнис ТОП СТОРИИ

Со купувањето на Охридска банка од Шпаркасе: Глигор Бишев повторно меѓу „најголемите“ во банкарскиот пазар

Никола Осило
Без премногу врева помина информацијата дека Шпаркасе банка ја купува Охридска банка од француската групација Сосиете Женерал иако во домашниот банкарски сектор ретко има вакви...