еМагазин

Tag : бистро

Забава

Две недели џез во бистро „Бруклински“

Редакција
Џезот е музички стил кој се појавил во почетокот на 20-тиот век во aфроамериканските заедници во јужниот дел на САД. Настанал со мешање нa африкански...