еМагазин

Tag : битолачнка

Локално

Тешко повредена битолчанка по удар од комбе

Никола Осило
На 18.10.2019 во 09.04 часот на ул.„Македонска“ во Битола, товарно возило „форд транзит“,со битолски регистарски ознаки, управувано од З.П.(46), удрило во пешакот Н.Д.(67) од Битола, информира...