еМагазин

Tag : Благоја Георгиевски-Буштур

Спорт

Комеморативна седница за Буштур: Скопје претрпе голема загуба со згаснувањето на животот на кошаркарската легенда

Редакција
Денеска се одржа комеморативна седница за Благоја Георгиевски-Буштур во организација на Кошаркарската федерација, Националниот олимписки комитет и Градот Скопје. „Скопје претрпе голема загуба со згаснувањето...
Спорт ТОП СТОРИИ

Во тешка сообраќајна несреќа, загина кошаркарската легенда Благоја Георгиевски-Буштур

Редакција
Легендата на македонската кошарка Благоја Георгиевски-Буштур загина во сообраќајна несреќа, синоќа во Кисела Вода. Според неофицијални податоци, возилото на Буштур најверојатно поради голема брзина се...