еМагазин

Tag : блато

ЧИСТА ОКОЛИНА

„Охрид ЅОЅ“ предупредува на нова закана за езерото: Марина во Студенчишко блато не смее да има

Никола Осило
Активистите на Граѓанската иницијатива „Охрид ЅОЅ“ категорично се противат на неодамна објавениот проект за уредување на просторот на Студенишкото блато на Охридското Езеро, оценувајќи го...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

еМагазин во Дебар: Дебарчани убедени дека Груевски избегал од овде

Редакција
Дебар деновиве, за празниците, повторно живна. Така ќе биде до кај средината на месецов, велат Дебарчани, кога ќе си заминат гурбетчиите. Потоа пак се ќе...