еМагазин

Tag : блаже аризанов

ТОП СТОРИИ Убава приказна

“Од струмички чушки и френки до милион долари“: Инспиративната приказна на Блаже Аризанов

Редакција
Младиот претприемач Блаже Аризанов деновиве во Македонија ја промовира неговата прва книга „Белиот трофеј“, која е животна приказна за неговиот успех. Аризанов е роден во...