еМагазин

Tag : Блажо Трендафилов

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Трендафилов, директор на Управата за финанско разузнавање, фан на спортот и Леонардо Да Винчи

Редакција
Во серијал, еМагазин Ве запознава со чуварите на јавните пари. Директорот на Управата за финанско разузнавање, Блажо Трендафилов работи во Управата повеќе од 10 години во...
Бизнис

Како гледаат на соработката со Тевдовски, Лукаревска, Танасоски, Муареми и Трендафиловски

Редакција
Новата година, министерот за финансии, Драган Тевдовски, ја стартуваше со посета на Управата за јавни приходи (УЈП), Царинската управа, Управата за финансиска полиција и Управата...