еМагазин

Tag : Blueair

БАШ НИ Е ЌЕФ

Blueair со донација на 18 прочистувачи на воздух на ЈЗУ Универзитетска Клиника за хематолигја

Редакција
На иницијатива на Министерството за животна средина и заменикот министер Јани Макрадули, компанијата Blueair донираше 18 Прочистувачи на воздух на ЈЗУ Универзитетска Клиника за хематологија....
ЧИСТА ОКОЛИНА

Дишете чист воздух со Blueair прочистувачите на воздух!

Редакција
Прилично е загрижувачки фактот што загадениот воздух е присутен насекаде околу нас и сите сме свесни за штетата што тој ја предизвикува. Како поединци доколку...
ЖИВОТ

Blueair Ве советува како да се заштитите од сезонските алергии

Редакција
Пролетта носи уживање за многу луѓе кои со задоволство ги исполнуваат белите дробови со пријатниот мирис на расцутените дрвја, но ако сте едни од оние...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) „Улогата на чистиот воздух во секојдневието“ – иницијатива на „Екотип“ и на меѓународното училиште НОВА  

Редакција
На 18.12.2018 година, во училиштето НОВА, беше одржана презентација на проектот „Улогата на чистиот воздух во секојдневието“ – заедничка иницијатива на компанијата „Екотип“ и на...