еМагазин

Tag : Блумберг

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) СЗО: Европа сега е „епицентар“ на пандемијата од корона вирусот

Редакција
Светската здравствена организација (СЗО) предупреди денеска дека Европа сега претставува „епицентар“ за глобалната пандемија на коронавирусот и регистрира повеќе заразени случаи дневно отколку Кина во...
Бизнис

Гувернерката Ангеловска Бежоска за „Блумберг“: Членството во НАТО и ЕУ ги зголемува капиталните приливи

Никола Осило
Ако ги согледаме искуствата на другите економии од регионот што поминаа низ овој процес, јасно е дека со членството во НАТО и ЕУ, капиталните приливи...