еМагазин

Tag : бмв

Локално

Тешко повреден битолчанец откако со „БМВ“ се забил во ѕид

Редакција
На 04.12.2019 во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило „БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од Т.Т.(35)...
Локално

Гореше „БМВ“ во село Грчец

Никола Осило
На 31.10.2019 во СВР Скопје било пријавено дека во с.Грчец, скопско, на ул.„3“, настанал пожар во моторно возило „бмв“, сопственост на Б.М.(35) од с.Грчец, информира...
Локално

Го нападнал по расправија за погрешно паркирање и му го скршил ретровизорот од БМВ-то

Никола Осило
На 24.09.2019 во СВР Тетово, М.С.(33) од Гостивар пријавил дека околу 15.00 часот на ул.„Илинденска“ во Гостивар, по претходна вербална расправија околу погрешно паркирање, физички...
Локално

Скопјанец со мотор „БМВ“ излетал во реката Вардар кај мостот „Близнаци“

Никола Осило
На 17.09.2019 во 20.30 часот, на кејот на реката Вардар, во близина на мостот „Близнаци“, М.М.(28) од Скопје, управувајќи мотоцикл „БМВ“, изгубил контрола и паднал...
Локално

Тешко повреден скопјанец откако со „БМВ“ излетал од автопатот Скопје-Тетово

Никола Осило
На 12.09.2019 во 19.40 часот на автопатот Скопје-Тетово, кај с.Добарце, патничко возило „БМВ“, управувано од А.М.(42) од Скопје, излетало од патот, информира МВР. Во незгодата...
Локално

Со БМВ удрил во полициско возило и побегнал: Двајца тешко повредени

Никола Осило
На 12.09.2019 околу 02.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на патот с.Сопот, кумановско, патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, удрило во...
Локално

МВР со детали: Со мотоцикл „БМВ“ удрил во четири пешаци на „Илинденска“

Никола Осило
На 04.09.2019 во 20.10 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, мотоцикл „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.П.(38) од Скопје, удрил во пешаците К.Д.(76),...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Запаленото „БМВ“ аларм за газдите и институциите: Работниците не се робови

Никола Осило
Голем број македонски граѓани вчера јавно изразија поддршка за работникот кој поради неисплатени плати му го запали џипот „БМВ Х-6“ на поранешниот работодавач. Среќна околност...
Локално ТОП СТОРИИ

На скопјанец „му пукнал филмот“: Му го запалил џипот „БМВ Х-6“ на газдата поради неисплатени плати

Никола Осило
На 03.09.2019 во 13.43 часот во СВР Скопје, И.И.(51) од Скопје, сопственик на фирма на бул.„Србија“, пријавил дека поранешен вработен во фирмата Љ.С.(56) од Скопје...