еМагазин

Tag : бојко борисов

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев и Борисов на опуштена прошетка низ Дубровник

Редакција
Премиерот Зоран Заев заедно со владина делегација учествува на осмиот Самит на шефови на влади на земјите од Централна и Источна Европа и Народна Република
ДОБРОСОСЕДСТВО

Борисов: Колку побргу Македонија се интегрира во НАТО и ЕУ, толку подобро за Бугарија и Грција

Редакција
Колку побргу ја видиме Македонија во Европската унија и во НАТО, толку е подобро и за Бугарија и за Грција, рече бугарскиот премиер Бојко Борисов
Македонија

Борисов: Давањето совети не е дипломатски, да ги оставиме македонските политичари сами да решат

Редакција
Секоја нација ја одредува сопствената судбина и можеме само да кажеме дека ги поддржуваме нашите соседи на патот кон ЕУ и НАТО, бидејќи сме во
Македонија

Заев им одговори на бугарските политичари: Пријателството со Бугарија е искрено

Редакција
Македонија и Бугарија имаат искрено пријателство и соработка, вели премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил по лавината на реакции во Бугарија на бугарски политичари за
Македонија

Борисов му порача на Заев два пати да мисли пред да рече нешто за Илинденското востание

Редакција
Бугарскиот премиер, Бојко Борисов, одговори на прозивките во Бугарија во врска со изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев дадена во интервју за 1ТВ пред една