еМагазин

Tag : бојкот

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе ги бојкотираат ли Албанците изборите за да Талат Џафери стане претседател на државата

Редакција
Двајцата кандидати за претседател на државата, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски уште денеска ќе имаат можност да ги убедуваат гласачите да излезат да гласат
Интервју

Хан за МИА: Добив уверување од Мицкоски дека нема да има бојкот на изборите

Редакција
Еврокомесарот Хан во интервју со дописничката на МИА од Брисел ги појаснува дилемите околу неговата изјава за почеток на преговори за Северна Македонија со ЕУ
Македонија ТОП СТОРИИ

Се погласни застапниците со бојкот на изборите да се казнат СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Никола Осило
Речиси и да нема ден на социјалните мрежи да не се повикува на бојкот на изборите за претседател на државата, а како главна причина за
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ нема да ги бојкотира претседателските избори, вели Мицкоски

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ нема да ги бојкотира претседателските избори зашто размислува за победа. Очекувам масовна поддршка за Гордана Силјановска-Давкова и таа е идниот претседател на Македонија, рече
Локално

Бојкот на наставата во скопско училиште, откако за директор е поставен Албанец

Редакција
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов изјави дека не е нарушен образовниот процес со тоа што вчера за нов в.д. директор на средното хемиско-технолошко училиште „Марија
Балкан

Мицотакис: Нова демократија ќе направи сѐ за да не се ратификува Договорот од Преспа

Редакција
Претседателот на Нова демократија, Киријакос Мицотакис синоќа од Солун порача дека неговата пратија ќе направи сѐ што може за да ја спречи ратификацијата на Договорот
Македонија ТОП СТОРИИ

ЕУ не признава бојкот: Хан побара политичките лидери да ја почитуваат одлуката на мнозинството

Никола Осило
Еврокомесарот Јоханес Хан преку социјалната мрежа Твитер им честита на македонските граѓани за гласањето на референдумот. Според него, референдумот е успешен, бидејќи мнозинството што излегле
Македонија ТОП СТОРИИ

„АјварДен„: Бојкотирачите подготвуваат голема прослава пред Собрание

Никола Осило
Приврзаниците на бојкот на референдумот подготвуваат голема прослава, насловена како „АјварДен„ пред Собранието на Република Македонија. Во паркот „Жена Борец“ преку ден беше поставена бина,
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„За“ или „против“: Неопходно е да се излезе на гласање на референдумот

Никола Осило
Македонските граѓани во изминатиов период се изнаслушаа различни ставови, аргументи и квази-аргументи зошто треба или не треба да се излезе на гласање на претстојниот референдум
Македонија

Мицкоски би одбил амнестија за Груевски и Мијалков, во замена за поддршка на референудмот

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за телевизијата за 24 вести рече дека на 30 септември ќе се дознае дали ќе излезе или нема да