еМагазин

Tag : Бобек Шуклев

Македонија

И судењето за „Еразмус“ се враќа на почеток, поротник заминува на работа во Германија

Редакција
Наместо завршни зборови за случајот „Еразмус” и пресуда на 3 февруари за професорите и демонстраторот од Економскиот факултет, кои се товарат за земање пари од...
Македонија

На 3 февруари пресуда за „Еразмус“

Редакција
На денешното рочиште за случајот „Еразмус“ беа изведени доказите на одбраната, на следното закажано за 10 јануари обвинети ќе ги кажат своите завршни зборови, а...
Македонија

Сведок на „Еразмус“: Професорот Шуклев бараше да има сексуални односи или 1.000 евра за да даде оценка

Редакција
Сведокот Дејан Трајковиќ на денешното рочиште за случајот „Еразмус“ наведе дека професорот Бобек Шуклев барал да има сексуални односи или да добие 1.000 евра за...