еМагазин

Tag : боца

Македонија ТОП СТОРИИ

Петата жртва од експлозијата на плинска боца во Романовце

Редакција
На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која беше една од повредените во експлозијата...
Локално

Плинска боца експлодирала додека неготинец печел ракија

Редакција
На неготинец му експлодирала плинска боца додека печел ракија. За среќа, повредени нема. Информацијата за МИА ја потврди командирот на Територијалната противпожарна единица од Неготино,...