еМагазин

Tag : богатство

Спорт ТОП СТОРИИ

Империјата на големата легенда: Колку беше богат Коби Брајант?

Редакција
Наследството на Коби Брајант се протега надвор од неговото време на кошаркарскиот терен. Тој беше познат и во деловниот свет како нов производител на брендови,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колку е богат пријателот на Груевски, Виктор Орбан

Редакција
За унгарскиот премиер Виктор Орбан, кој му даде прибежиште на избеганиот осуден поранешен македонски премиер Никола Груевски, сега унгарски азилант, со години се шпекулира дека...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Како ВМРО ДПМНЕ од една од најбогатите партии во Европа, стигна да има финаниски проблеми и замрзнат имот

Редакција
ВМРО ДПМНЕ последните месеци, освен кадровски, има и финансиски проблеми. Тоа го потврди и лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, кој во интервју посочи дека во...