еМагазин

Tag : Богоевски

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Шекеринска, Царовска, Богоевски: Кои политичари дадоа подршка на Парадата на гордоста

Редакција
Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, поранешниот пратеник Павле Богоевски, лидерката на ДОМ, Маја Морачанин…, неколку амбасадори...
Македонија

(Фото) Како пратениците се збогуваа со Павле Богоевски

Редакција
Павле Богоевски и официјално повеќе не е пратеник во македонското Собрание. На својот Фејсбук профил објави заедничка фотографија со неговите веќе бивши колеги: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Македонија

Куновска: Шеќеринска е политичка хиена, профитира на жртвата на Павле Богоевски

Никола Осило
„Каква политичка хиена !? Ако може она да испрофитира малку од свежо положената политичка жртва од страна на пратеникот Богоевски“, напиша на својот Фејсбук профил...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

По оставката, Павле Богоевски има право на апанажа од една година

Редакција
Откако и официјално ќе поднесе оставка од пратеничката функција, Павле Богоевски има право на апанажа од една година. Оваа можност произлегува од Законот за плата и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Заев за Богоевски: Тоа што Крсто Мукоски ги отворил вратите од Собрание е негова лична работа

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи има по изјавата на премиерот Зоран Заев во однос на случајот со пратеникот Павле Богоевски во која вели дека набавката...
Македонија ТОП СТОРИИ

Спасовски: Богоевски не бил прислушуван од институциите, туку бил сниман со мобилен или друг уред

Редакција
Министерството за внатрешни работи ќе го третира случајот со пратеникот Павле Богоевски како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Не само за наркотици, тестови и за менталното здравје на македонските политичари

Редакција
Не стивнуваат реакциите во јавноста откако независниот пратеник, Павле Богоевски јавно призна дека на црно набавувал масло од марихуана, иако истото за медицинска употреба веќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Тортевски се огласи за случајот Богоевски: „Пајо оставка веднаш, а другото во ОЈО“

Никола Осило
Еден од најистакнатите македонски адвокати Александар Тортевски се огласи по признанието на пратеникот Павле Богоевски дека неговиот глас е на снимката од аудио-бомбата, на која...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

По признанието на Богоевски: Оставка или амнестија на сите осудени за набавка на масло од канабис

Никола Осило
Не стивнуваат реакциите во јавноста по вчерашното признание на пратеникот Павле Богоевски дека на последната аудио „бомба“ е неговиот глас, но дека не набавувал кокаин,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Драган Спасов Дац побара оставка од пратеникот Павле Богоевски

Никола Осило
„Очекувам оставка од Павле Богоевски и прес конференција на Миле Бошњаковски! Како што е ред, нели?“, напиша на својот Фејсбук-профил актерот Драган Спасов Дац по...