еМагазин

Tag : Богородица

Македонија

(Следете во живо) Колони на Богородица, се чека до еден час, на Табановце до 45 минути

Редакција
На граничниот премин Богородица од македонска страна за излез се чека од 40 до 60 минути, додека на Табановце од половина час до 45 минути....
ЖИВОТ

Утре почнуваат богородичните пости

Редакција
Утре почнуваат богородичните пости кои се во чест на празникот Успение на Богородица или Голема Богородица. Меѓу позначајните празници што македонскиот народ ги празнува со...
Македонија

(Следете во живо) На Табановце и Богородица се чека до половина час

Редакција
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен,  а на граничните премини Табановце и Богородица, за излез од државата се чека...
Македонија

На граничниот премин Богородица се чека половина час

Редакција
Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица се бележи зголемена фреквенција на возила, каде времето на...