еМагазин

Tag : Боларис

ДОБРОСОСЕДСТВО

Грција: Македонско-грчкиот комитет за ревизија на учебниците е на добар пат

Никола Осило
Водиме макотрпна работа со приговори, но во добра клима со добра волја и добри намери, се наоѓаме на добар пат, вели заменик министерот за надворешни...