еМагазин

Tag : боледување

Македонија

Сопруга на вработен во СЈО го издала боледувањето на Јанева

Редакција
Телевизијата Телма објави дека директорката на психијатриската болница во Негорци, Љуба Цилкова го издала боледувањето за специјалната обвинителка, во оставка, Катица Јанева, а извори на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Од што боледува Катица Јанева и дали е способна да ја врши својата работа?

Редакција
И покрај големиот интерес на граѓаните и на јавноста и бројните шпекулации, од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) до сега не излегоа со образложение од што...
Македонија

Слободен печат: Катица Јанева боледува во Гевгелија, препорачан и е одмор

Редакција
Катица Јанева не е во Скопје, туку во родната Гевгелија од каде дојде кога беше именувана за шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), дознава „Слободен...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кој знае каде е Катица Јанева?

Редакција
Неколку дена, иако секојдневно е топ тема во јавноста, нема глас од специјалната обвинителка Катица Јанева. На никаков начин не реагира на бројните шпекулации во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ќе идела на боловање. А личеше дека е арна“: Твитер реакции за боледувањето на Катица Јанева

Редакција
Специјалната обвинителка, Катица Јанева отишла на боледување од 16 јули, односно ден откако поднесе оставка од челната позиција во Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Информацијата разбирливо...
Македонија

Милошоски: Лекарското за боледувањето на обвинителката Катица Јанева е неверодостојно

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски смета дека лекарското за боледувањето на обвинителката Катица Јанева е неверодостојно. „СЈО го крие боледувањето! Но, јавноста има право да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поднесе оставка и „падна“ болна: Катица Јанева на боледување од 16 јули

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од 16 јули официјално е на боледување, потврдија за МИА од Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Боледувањето, Јанева го отворила на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Царинската управа отвори истрага за Александар Трајковски кој беше фотографиран со Груевски во Будимпешта

Редакција
Царинската управа на Република Македонија соопшти дека отворила истрага за отсуството од работа на Александар Трајковски, кој додека користел боледување, беше фотографиран од новинар на Гардијан...