еМагазин

Tag : болки

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како да се справите со болките во вратот и рамениот појас?

Никола Осило
Модерниот начин на живеење, честото користење на смарт уреди, намалената физичка активност како и долгото изложување на стрес и на несоодветни позиции на телото може...
ЖИВОТ

И тоа е остеопороза, да ги намалиме болките кај пациентите

Редакција
Остеопорозата е хронично, системско и прогресивно пореметување на коскениот состав, карактеризиранo со намалување накоскената  црвстина, што олеснува настанување на таканаречено нискоенергетски (остеопоротични) скршеници при мал удар или паѓање. По...
Македонија

Боки 13 бил примен на Торакална хирургија со болки во желудникот

Редакција
Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јованосвки (Боки 13) бил примен на Клиниката за торакална хирургија, поради болки во желудникот. Јовановски ја примил соодветната терапија и...