еМагазин

Tag : Борјан Јовановски

Македонија

Новинарот Борјан Јовановски повика секој со својот џоинт да протестира пред Обвинителство за Моника

Редакција
Новинарот Борјан Јовановски, на својот Фејсбук профил, повика за подршка на денешниот протест за затворената активистка за легализација на марихуаната, Моника Ристеска. “Драги пријатели, сите...