еМагазин

Tag : борење

Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Aлили стана европски шампион во борење и ја израдува Македонија

Редакција
Македонскиот борач Бесир Алили стана европски шампион во категоријата слободен стил до 48 килограми, на континенталниот шампионат во Фиренца за учесници до 17 години. Тој...
Спорт

(Видео) Нурмагомедов уште како дете тренирал борење со мечка

Никола Осило
Рускиот борач Хабиб Нурмагомедов ја одбрани УФЦ титулата, откако со технички нокаут во четвртата рунда го победи Ирецот Конор Мекгрегор. Неговата посветеност на борилачките вештини...