еМагазин

Tag : Боро Стојчев

Македонија

Одбиено барањето на струмичкото Обвинителство за активрање на условна пресуда на градоначалникот на Ново Село

Редакција
Кривичиот совет при Основниот суд во Струмица го одби барањето на ОЈО Струмица градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев, да се упати на издржување казна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боро Стојчев поднесе неотповиклива оставка од функцијата градоначалник на Ново Село

Редакција
Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев денеска во писмена изјава до Советот на општина Ново Село побара неотповиклива оставка од функцијата, поради морални причини....
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство побара да се активира условната пресуда од 2 години затвор за градоначалникот на Ново Село за дело од 2015

Редакција
Основното јавно обвинителство од Струмица бара градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев, да се упати на издржување на казна затвор од две години за кривично...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

И стана ли јасно на СДСМ зошто на референдумот во Ново Село излегле 16,97% од гласачите

Редакција
На референдумот за името, општина Ново Село имаше излезност од само 16,97%, една од најниските на територијата на Македонија. Жителите испратија силна порака до владејачката...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Македонците не пијат нафта: Со кој памет му простивте на градоначалникот-шверцер?

Никола Осило
Македонија е можеби единствена земја во светот каде што суд може да му ја намали казната на осуден шврецер на цигари од 18 на 6...
Македонија

Пак ќе може да биде градоначалник: Казната на Стојчев за шверц на цигари од 18 намалена на 6 месеци

Редакција
Казната за шверц на цигари на градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев е намалена од 18 на 6 месеци. Апелацискиот суд во Штип ја прифати жалбата...