еМагазин

Tag : Боро Тасевски

Македонија

Адвокатот Тасевски: Начинот и динамиката на закажување на рочиштата се комплетно незаконски

Редакција
Адвокатот Боро Тасевски, кој денеска беше казнет поради недоаѓање на рочиштето за „ТНТ“, како бранител на поранешниот градоначалник на општина Гази Баба Тони Трајковски, посочи...