еМагазин

Tag : Борут Пахор

Балкан

Ципрас лобира кај Пахор: Отсега нашиот сосед да го викате „Северна Македонија“

Редакција
Грчкиот премиер Алексис Ципрас на денешната средба во претседателската палата во Атина со словенечкиот претседател Борут Пахор изразил задоволство што кај „северниот грчки сосед“ бргу...
Македонија

Видео порака и од словенечкиот претседател Пахор: Навиваме за Вас, се надеваме на најдоброто, среќно Македонијо

Редакција
Верувам дека ќе сакате да донесете одлука со која на Македонија широко ќе и се отворат вратите кон иднината. Навиваме за Вас, се надеваме на...
Балкан

(Фото) Хрватската претседателка продолжи со гушкање: Овој пат во прегратките на колегата Пахор

Редакција
Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ продолжи со традицијата на прегратки, па така го гушна нејзиниот колега од Словенија, Борут Пахор. Тие неформално се сретнаа во...