еМагазин

Tag : босилово

Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството отвори предистражна постапка за исчезната Марија Брзакова

Редакција
Истрагата за исчезнувањето на Марија Брзакова (28) од Босилово од вчера ја води Основното јавно обвинителство во Струмица. Според информациите оттаму отворена е предистражна постапка,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се пребаруваат речни корита и канали: Стотина ловци и граѓани во потрагата по исчезната Марија Брзакова од Босилово

Редакција
Стотина ловци и граѓани во координација со полицијата утрово ја продолжија потрагата по исчезната Марија Брзакова (28) од Босилово, која исчезна на 18-ти овој месец....
Македонија

И ловци се вклучуваат во потрагата по исчезната Марија Брзакова од Босилово

Редакција
Од утре и ловци ќе се вклучат во потрагата по исчезнатата Марија Брзакова од село Босилово од која веќе една седмица нема ниту трага, ниту...